Історія Маньківської ЦРЛ

В дореволюційний період селеще Маньківка належала до Київської губернії.

Розвиток медицини в Маньківці розпочався після 1861р. коли в ній відкрилася палата, в якій працювали фельдшер і бабка повитуха.
28 травня 1892р. Київська губернія була розділена на лікарські дільниці. Одна лікарська дільниця була розміщена в Маньківці. Тут відкрили лікарню на десять ліжок, яку обслуговували лікар, фельдшер і бабка повитуха. Це фактично вперше було організовано медичну допомогу сільському населенню. Дільниця обслуговувала сімдесят населених пунктів в яких проживало сто тисяч жителів.

Першим сільським лікарем дільниці працював І.С. Пашевський, потім Н.П. Карпінський і згодом А.М. Зелінський.
Після відкриття нових лікарських дільниць, Маньківська дільниця зменшилась до двадцяти дев’яти сіл з населенням 69,5 тисяч чоловік.

В 1912р. на Маньківщині працювали лікарні в Буках, Березино, Іваньки – кожна на десять ліжок, а в деяких селах лікарські і фельдшерські пункти.

В медичних закладах працювало одинадцять лікарів, двадцять лікарських помічників, два зубних лікарі, шість акушерок і п’ять медичних сестер.

В 1923р. в Маньківці відкрився туберкульозний диспансер, а згодом у 1925р. в окрузі була створена організація охорони здоров’я дітей та підлітків. Було відкрито дитячий кабінет, який згодом переріс в дитячу консультацію.

У 1937р. Маньківська лікарня розширилася до тридцяти п’яти ліжок. Після цього в ній були відкриті терапевтичне, хірургічне, акушерсько – гінекологічне та інфекційне відділення. В даний час тут працювало п’ять лікарів і двадцять два середніх медичних працівників.

Після Великої Вітчизняної війни робота медичних закладів почала відновлюватись з перших днів визволення. Почали функціонувати Маньківська лікарня на 75 ліжок і Букська – на 50 ліжок.

В ті важкі роки Маньківському району лікарню очолювали П.Г. Свірень, Я.А. Задорожній, Г.Г. Куделя, С.Б. Рабінович. Згодом значний вклад в розвиток охорони здоров’я внесли головні лікарі Б.С. Фамільянт, С.М. Россоха, М.А. Клекот, Є.С. Скобенко та М.В. Малиновський, який пропрацював на посаді головного лікаря 33 роки.

В 1967 році було збудовано дитяче і пологове відділення ройової лікарні, а в 1970 році туберкульозне відділення.
В 1973 році побудовано районну поліклініку на 250 відвідувачів в зміну.
В 1977 розпочалося будівництво першої черги районної лікарні, хірургічний корпус на 150 ліжок і господарські приміщення. Новосілля відбулося в 1984 році.

В 1984р. побудована друга черга поліклінічного відділення. В 1987р. збудовано корпус інфекційного відділення на 25 ліжок.

На даний час в Маньківській ЦРЛ функціонують такі відділення:

  1. Приймальне
  2. Терапевтичне відділення – 50 ліжок, з 20 неврологічними ліжками
  3. Дитяче – 20 ліжок
  4. Акушерсько – гінекологічне – 15 ліжок (6 пологових)
  5. Хірургічне – 30 ліжок в складі:
  • 10 – травматологічних
  • 5 – лор
  • 15 – хірургічних місць
  1. ВАІТ – 6 ліжок
  2. Інфекційне – 15 ліжок
  3. Поліклінічне відділення на 200 відвідувань в зміну.

Основні напрямки роботи:

  • Профілактичний
  • Діагностичний
  • Лікувальний

Працює рентгенодіагностичний комплекс, УЗД, фіброгастроскопія, колоноскопія, лабораторія.